Poznaj mnie

Cześć, jestem Krzysiek!

Chcę, żebyście mnie trochę lepiej poznali. Choć nie jest łatwo pisać o sobie i wolałbym, aby zrobili to inni, bardziej obiektywni obserwatorzy, postaram się zrobić to najlepiej jak potrafię ... w końcu to mój świat.

Na co dzień mieszkam w Bydgoszczy.  Jestem szczęśliwym mężem, wspaniałej Korneli, która codziennie służy swoją radą i wytrwale pomaga mi przy realizacji niektórych zleceń fotograficznych.

Swojej pracy w zasadzie „nie wykonuję” - ja nią żyję. Fotografia nie tylko pozwala mi opłacać co miesiąc rachunki ale jest przede wszystkim moim hobby. Wkładam w nią całe swoje serce i cały swój czas. Dzięki temu, przy tworzeniu galerii prawdziwych, emocjonujących obrazów, możesz liczyć na moje zaangażowanie i pełen profesjonalizm.

Najbliżej mi chyba do introwertyka. Choć, lubię spędzać czas sam ze sobą w ciszy i skupieniu, bardzo lubię ludzi. Cenię sobie spotkania, rozmowy i prawdziwie bliskie relacje. Nie wyobrażam sobie życia w samotności, bez innych. Jestem ciekawy każdej indywidualnej historii, otwarty na innowacyjne poglądy i chłonny długich, konstruktywnych rozmów.

Czym zajmuje się w wolnych chwilach?

Wolnych chwil nie mam zbyt wielu. Kiedy się  jednak pojawią, najczęściej spędzam je wspólnie z żoną. Uwielbiamy podróżować, spacerować, poznawać nowe zakątki. Natura - morze, góry, las to miejsca w których najlepiej odpoczywam.

Bardzo lubię wędkować, szczególnie metodą spinningową na przynęty sztuczne, wg. zasady catch&release, czyli złów i wypuść. Mój rekordowy połów to 70-cio centymetrowy szczupak (co na okoliczne wody - głównie rzeka Brda - jest wynikiem dość okazałym).

Relaksuje się również, przy kuchennym blacie. Lubię zarówno gotować, jak i konsumować specjały mojej żony (szczególnie zupę brokułową, szarlotkę i tort owocowy z bitą śmietaną – pyszności). Lubię ciastka, ciasta i wszelkie słodkości. Klasyczne cappuccino i latte macchiato. Pieczone ziemniaki i owoce morza.

Niezwykłą frajdę przynosi mi prowadzenie samochodu. I to nie jakieś specjalne, wyczynowe. Zwykła, prosta, wielogodzinna trasa jest dla mnie w zupełności satysfakcjonująca i odprężająca. 

W wolnych chwilach chętnie oglądam także różnego rodzaju filmy dokumentalne (szczególnie te obrazujące czasy II wojny światowej), sensacyjne i komedie (Ok. Romansidła też się zdarzą, od czasu do czasu). Często czytam. Sięgając po książki związane z fotografią, nieustannie się dokształcam. 

Co jeszcze? 

Od dziecka jestem "kociarzem". Kocham wszystkie zwierzęta, ale koty darzę szczególnym uczuciem. Od kiedy sięgam pamięcią, wspólnie z mamą dokarmialiśmy bezdomne futrzaki, pomagaliśmy im, otaczając je opieką. Teraz też, chętnie angażuje się (razem z żoną) w pomoc zwierzętom, organizując różne akcje, zbiórki itp.

Słucham zróżnicowanej muzyki. Uwielbiam nutę lat 80-tych i 90-tych (np. Boney M, Modern Talking, Abba itp.), chętnie pobawię się też przy disco-polo (np. przy utworach zespołu Akcent).

Ponieważ bardzo cenię naturę, dążę do tego, by w domu zawsze było dużo kwiatów. Moimi ulubionymi kwiatami są storczyki - jednocześnie wymagające, dostojne, delikatne i zachwycająco piękne.

Moim kolejnym hobby, związanym z fotografią jest kolekcjonowanie starych aparatów (chętnie przyjmę unikatowe, niepotrzebne Tobie modele) oraz drukowanie i tworzenie książek z moimi zdjęciami. Co ciekawe (szczególnie w obecnych czasach przekoloryzowania) pasjonuję się czarno-białą fotografią.

Co cenię w ludziach najbardziej?

W ludziach cenię sobie przede wszystkim uczciwość, szczerość i naturalność. Zwracam uwagę na tzw. dobre serce, które przejawia się tym, w jaki sposób traktuje się tych, którzy w zamian za okazaną pomoc, nie są w stanie się odwdzięczyć.

Jak wyglądają moje plany i marzenia?

Marzeń mam wiele, chyba jak każdy. Jednak do tych priorytetowych, należy zaliczyć przede wszystkim własny dom, z pięknym, dużym, zadbanym ogrodem. Dom pełen życia, ciepła, miłości i życzliwości. Dom, po którym będą się radośnie plątały cztery łapy psa i kota...

Ponieważ kocham podróże, mógłbym nieustannie jeździć po świecie, poznawać nowych ludzi ich zwyczaje oraz kulturę. Marzy mi się reportaż w plenerze na Islandii (chętną Parę Młodą serdecznie zapraszam, może razem zrealizujemy to "szalone" przedsięwzięcie). Chciałbym również złowić rybę, która mierzy więcej niż 1 metr.

Czy od zawsze chciałem zostać fotografem?

Kim ja nie chciałem zostać w dzieciństwie... Miałem być m.in. prawym policjantem (niezwykle zasłużonym dla społeczeństwa). Jako dorastający chłopak, byłem lektorem w kościele, w związku z tym, przez jakiś czas myślałem, czy nie zostać księdzem. Następnie pojawiła się miłość do wielkich samochodów ciężarowych i autobusów. Przez długi czas biegałam z aparatem, robiąc zdjęcia tym pojazdom. Chciałem również zostać kierowcą (udało mi się nawet poprowadzić 12 m autobus volvo). Ponieważ, nieustannie opiekowałem się potrzebującymi zwierzętami, rozważałem także weterynarię.

Jak widzicie planów, pomysłów, strategii i wersji było wiele. Jednak fotografie, aparaty, obiektywy i statywy towarzyszyły mi zawsze. Już jako dziecko robiłem mnóstwo fotek. Pierwszym aparatem, który trafił w moje ręce był aparat Ami. Ku mojej ogromnej rozpaczy, dalsze jego losy, nie są mi znane. Najpewniej, aparat zepsuł się, lub co gorsza, ja go zepsułem (a szkoda, na pewno, zająłby honorowe miejsce w mojej kolekcji).

Gdzie można mnie znaleźć?

Jeśli chcecie mnie bliżej poznać i nawiązać ze mną współpracę zapraszam do kontaktu. Jest kilka opcji. Jeżeli jesteście z daleka, możliwa jest wideo rozmowa, jeżeli z okolic Bydgoszczy zapraszam na kawę i ciastko.

Do zobaczenia! Do usłyszenia! Do zaczytania!

Krzysiek

Ja w kilku zdaniach:

 • ikona-q6

  Wrażliwy

  Jestem wrażliwy na cierpienie innych

 • ikona-q7

  Skromny

  Jestem skromny i pokorny, wiele osób mówi, że sympatyczny, ciepły i otwarty – za co dziękuję!

 • ikona-q8

  Pomocny

  Lubię pomagać i dzielić się zdobytym doświadczeniem. Służę Wam pomocą przed, w trakcie jak i po ślubie!

 • ikona-q10

  Kreatywny

  Z przyjemnością zrealizuję Waszą wizje lub zaproponuję swoje kreatywne pomysły na sesje ślubną, narzeczeńską i rodzinną.

 • ikona-q9

  Zaangażowany

  W każde zlecenie angażuję się na 100% i dlatego zrobię wszystko abyście byli zadowoleni

error: Content is protected !!