10 czerwca to moja data. Moja i mojej żony. To właśnie tego dnia - rok temu - złożyliśmy sobie małżeńską przysięgę. Choć czas mija nieubłaganie szybko, staramy się wykorzystać go jak najlepiej. Łącząc pasje, hobby i pracę tak, by spędzać go ze sobą jak najwięcej. Jak się okazuje, można to z powodzeniem wkomponować w tzw. życie codzienne.

Tak się złożyło, że w rocznicę naszego ślubu, miałem przyjemność fotografować jeden dzień z życia małego Borysa - jego Chrzest Święty. Jak każde ważne wydarzenie i to wymagało pięknej oprawy, uwiecznionej na rodzinnych fotografiach.

Poniżej, przedstawiam Państwu, w kilku reportażowych fotografiach, moich Klientów: Mamę Dominikę, Tatę Aleksandra, Siostrę Polę oraz głównego bohatera Borysa. Dziękuję Wam - drodzy Rodzice - za miłą współpracę oraz zaufanie.

Standardowo, towarzyszyłem rodzinie w domu, podczas przygotowań do tego ważnego wydarzenia. Uwieczniając „prozaiczne" czynności, codzienne zachowania, wspólne chwile stworzyłem najważniejszą rodzinną galerię – pełną familijnego ciepła. Półtoragodzinne fotografowanie pozwoliło bowiem na uwiecznienie detali oraz stworzenie portretów. Ceremonia Chrztu Św. odbyła się w przepięknym Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej, mieszczącym się w Bydgoszczy, przy ul. Ogrody. Oprócz fotografowania wszystkich najważniejszych momentów Mszy Świętej, po jej zakończeniu wykonałem także kilka zdjęć małego Borysa z jego rodzicami oraz rodzicami chrzestnymi, bezpośrednio przy Ołtarzu. Następnie, wykorzystując, jako urokliwe tło, tereny zielone otaczające Kościół, wykonałem stylizowane ujęcia najbliższej rodzinie. Całokształt przeprowadzonej pracy, pozwolił na stworzenie wyjątkowego albumu, pamiątki na całe życie.

Moi drodzy, praca – pracą, zawsze wykonuję ją z należytym zaangażowaniem. Jednak poza nią, jestem przede wszystkim mężem. Styl mojego działania, ferwor obowiązków nie zaburza mi życia osobistego, wręcz przeciwnie ubogaca go. Pierwsza rocznica ślubu obligowała mnie do jej świętowania. Oczywiście to uczyniłem ... i to z wielką przyjemnością.